Mesleğiniz önemlidir. İşinizle ne kadar küçük olursa olsun ilgilenin; hayattaki dayanağınız odur. Seveceğiniz bir iş seçerseniz yaşamınızda bir an bile çalışmış ve yorulmuş olmazsınız. İşinizi öyle sevin ki, başarılarınız bedeninizi ve yüreğinizi güçlendirirken, verdiklerinizle de yepyeni hayatlara başlamış olursunuz.

Değerli meslektaşlarım, kıymetli müşterilerim ve sanatkâr arkadaşlarım,

Bu işe başladığım ilk günden beri önceliğim her şeyden önce dürüstlük ve güvenirliliktir. Meslek bilgisi önemlidir ancak ondan da önemli olan meslek ahlakıdır. Her işte olduğu gibi bizim işimizde de güven en önemli unsurdur. Şükürler olsun ki değerli müşterilerimle beraber senelerdir kurduğumuz bu özel bağı dürüstlük ilkesine borçluyuz.

Sanat, her yıl gelişen gelecek nesillerimize özenle aktarmamız gereken bir yapıdır. El emeğiyle ve sevgiyle yapılan her eser bizim için kıymetli ve değerlidir. Emeklere kıymet verilmediği şu günlerde buralara gelmemizin en önemli sebebi samimiyetle birbirimize duyduğumuz saygı ve sevgiden geçmektedir. Sanat ise ancak bu ilkelerle layığını bulur ve gelecek nesillere aktarılabilir. Son olarak, mesleğinizi ve sanatı sevin. Dünyaya bir daha gelecek olsam ben yine bu mesleği seçerdim. Sanata ve sanatçıya kıymet ve önem verin. Unutmayınız ‘Sanatsız kalan bir toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir.’

Ahmet Kamil Akdemir